Dzień Dziecka 2014 - relacja

Już po raz czwarty, 2 czerwca, Caritas Diecezji Legnickiej zorganizowała festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka. W zabawie, jaka odbyła się na boiskach bocznych w legnickim Parku wzięły udział dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli z Legnicy, powiatu i okolic oraz członkowie SKC.

Festyn pod tradycyjnym hasłem „BądŸmy razem” rozpoczął się Mszą św. w katedrze legnickiej, której przewodniczył Ks. Biskup Marek Mendyk.

Po Eucharystii ponad 4 tysiące osób przy dŸwiękach orkiestry górniczej z bogatyńskiej kopalni Turów przeszło wspólnie do Parku Miejskiego. Tam na najmłodszych czekało wiele atrakcji. Dzieci mogły m.in. zobaczyć występy muzyczne przygotowane przez Młodzieżowe Centrum Kultury a także poskakać na dmuchanych zamkach czy wejść do dmuchanej kuli. Sporym zainteresowaniem uczestników zabawy cieszył się pokaz sprzętu służb mundurowych. W trakcie wspólnej zabawy odbył się również czwarty Bieg Papieski, którego pomysłodawcą jest Parafia św. Jadwigi Śl. w Legnicy.

Wszystkie zaproszone dzieci otrzymały ciepły posiłek i prawie wszystkie paczki przygotowane przez partnera strategicznego festynu, sieć sklepów Biedronka. W sumie rozdano 4 tysiące paczek.

Głównym organizatorem festynu była Caritas Diecezji Legnickiej. Jednak nie odbyłby się on gdyby nie zaangażowanie i pomoc innych współorganizatorów i sponsorów. Wśród nich znalazły się takie instytucje i osoby jak: Biskup Legnicki, Prezydent Miasta Legnicy, Starosta Legnicki, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy, Straż Graniczna i Izba Celna, Straż Pożarna, Policja, Straż Miejska, Państwowa Inspekcja Sanitarna, Młodzieżowe Centrum Kultury.

Caritas Diecezji Legnickiej serdecznie dziękuje wszystkim wolontariuszom, którzy pomogli przy organizacji i przeprowadzeniu festynu.