Zaproszenie na obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza

Drodzy wolontariusze, członkowie Szkolnych Kół Caritas!

5 grudnia będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.

Jest to święto wszystkich ludzi dobrej woli, którzy bardzo chętnie i bezinteresownie poświęcają swój czas na prace charytatywne, społeczne oraz dla osób chorych, cierpiących, samotnych i potrzebujących.

Zapraszam zatem wszystkich wolontariuszy na uroczyste obchody tego dnia w Centrum Wolontariatu w Ośrodku Edukacyjno - Opiekuńczym „Samarytanin” w Legnicy.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 15.00 modlitwą - Koronką do Bożego Miłosierdzia w Kaplicy pw. Miłosierdzia Bożego.

Następnie ks. biskup Marek Mendyk wygłosi konferencję nt. „Jak być miłosiernym Samarytaninem we współczesnym świecie?”.

Kolejnym punktem spotkania będzie warsztat z panią psycholog Ewą Bączkowską nt. „Budowanie relacji interpersonalnych”.

Obchody zakończą się poczęstunkiem i wymianą doświadczeń w służbie Caritas.

ks. Artur Trela